Probiox Plus – probiotyk na odchudzanie: opinie, cena

Pracujesz nad sylwetką, ale efekty tej pracy są mizerne? Zjadasz odpowiednie ilości białek, węglowodanów i tłuszczów, trenujesz, a mimo to nie możesz uzyskać wymarzonej sylwetki? Być może czas zainteresować się probiotykami. One też wpływają na wygląd i kompozycję ciała.

Już same probiotyki potrafią zdziałać cuda (o tym za moment), a w połączeniu z niektórymi roślinnymi ekstraktami niewiarygodnie wręcz szybko i intensywnie pomagają odchudzać ciało i kształtować sylwetkę.

Takie (między innymi) działanie ma >>> Probiox Plus – suplement probiotyczny, który dziś zrecenzujemy.

Czym jest Probiox Plus

Na pewno nie jest tylko i wyłącznie probiotykiem. Zawiera oczywiście bardzo dużą dawkę szlachetnych szczepów bakterii probiotycznych, ale oprócz nich znajdziesz w nim też dodatkowe składniki. Część z tych składników wzmacnia jeszcze bardziej mikroflorę jelitową, a część wspomaga odchudzanie. Dlatego stosowanie Probiox Plus na odchudzanie właśnie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pomaga zresztą nie tylko w procesie redukcji wagi, ale ogólnie kształtowania sylwetki, poprawy sprawności organizmu. Działa też witalizująco.

A technicznie: Probiox Plus to kapsułki zawierające szczepy bakterii probiotycznych, prebiotyki oraz ekstrakty z roślin o działaniu regulującym mechanizmy głodu i sytości oraz ułatwiającym odchudzanie. Kapsułki mają tę cenną właściwość, że rozpuszczają się dopiero w jelitach, dzięki czemu bakterie probiotyczne trafiają dokładnie tam, gdzie jest ich miejsce.

Wpływ probiotyków na odchudzanie

Czy kształtowanie sylwetki przy pomocy probiotyków jest w ogóle możliwe? Wyobraź sobie, że tak. Szczególnie spektakularnie wskazują na to wyniki jednego z badań, w którym wykazano, że przeszczep bakterii probiotycznych wpływa na masę ciała. Co prawda badanie przeprowadzono na myszach, i o ile mi wiadomo na ludziach go nie powtórzono, to inne badania wydają się potwierdzać, że probiotyki tak samo wpływają na zwierzęta doświadczalne i na ludzi.

W badaniu, o którym piszę pobrano bakterie probiotyczne od otyłych osobników i wszczepiono je osobnikom szczupłym. To wystarczyło, by osobniki te zaczęły przybierać na wadze (tu w treści odnośnik do tego i innych badań).

To zjawisko najwyraźniej obrazujące efekt działania bakterii probiotycznych, ale poza tym ich wpływ na organizm jest znacznie szerszy.

Jak probiotyki wpływają na masę ciała?

  • Są niezbędne nie tylko układowi pokarmowemu, ale też nerwowemu i całemu ciału. Są ważne do tego stopnia, że ostatnio używa się w stosunku do nich określenia makrobiota i traktuje się je jako odrębny narząd.
  • Bakterie probiotyczne zapewniają organizmowi sprawność fizjologiczną, w tym metaboliczną (im lepszy metabolizm, tym skuteczniejsze są wszystkie wysiłki podejmowane w celu wyrzeźbienia sylwetki).
  • Bez bakterii probiotycznych nie ma mowy o sprawnym trawieniu. Wszelkie zaburzenia w składzie flory jelitowej natychmiastowo odbijają się na kondycji układu pokarmowego. Pojawiają się gazy, wzdęcia, niestrawność i problemy jelitowe.
  • Bakterie ze szczepów Lactobacillus potrafią wręcz blokować wchłanianie części tłuszczów zawartych w pokarmach, co pośrednio obniża kaloryczność spożywanego jedzenia.

Jak wzmocnić florę bakteryjną?

Jeśli masz słabą odporność, kiepskie samopoczucie i mimo podejmowanych wysiłków nie możesz uzyskać wymarzonej sylwetki – powinieneś / powinnaś wzmocnić florę bakteryjną. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • zjadając pokarmy bogate w bakterie probiotyczne. Należą do nich między innymi fermentowane produkty mleczne,
  • posługując się suplementami – przy czym ten sposób może okazać się lepszy (efektywniejszy) ze względu na to, że dobre suplementy zawierają starannie wyselekcjonowane szczepy tych pożytecznych bakterii. Takim suplementem jest właśnie >>> Probiox Plus.

Prebiotyki, czyli pożywienie dla bakterii

Zasiedlenie jelit pożytecznymi bakteriami to jeszcze nie wszystko. Ta specyficzna flora potrzebuje bowiem odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania. Takie warunki zapewnia jej dostęp do prebiotyków, czyli substancji, które odżywiają bakterie probiotyczne.

Prebiotykami są m.in. niektóre rodzaje błonnika. Jeśli nie chcesz się martwić o to, czy nie brakuje ich w twojej diecie – i tu Probiox Plus ułatwi ci zadanie, bo oprócz probiotyków zawiera również prebiotyki.

Probiox Plus a odchudzanie

Oczywiście same probiotyki na odchudzanie nie wystarczą, tym bardziej osobom, którym zależy na maksymalizacji efektów. I na tym polu Probiox Plus zdecydowanie wygrywa z innymi probiotykami, bo zawiera substancje silnie wspomagające odchudzanie.

Suplement łączy w sobie zalety garcynii kambodżańskiej, zielonej herbaty, opuncji figowej, piperyny, chromu i oczywiście prebiotyków oraz probiotyków.

Garcynia kambodżańska przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu. Bardzo korzystnie wpływa też na apetyt. Dodatkowo zwiększa wydolność treningową, poprawia regenerację i nastrój. O garcynii pisaliśmy też tutaj.

Zielona herbata i opuncja figowa regulują mechanizmy głodu i sytości. Zielona herbata jest też lekkim spalaczem tłuszczu. Poza tym to bardzo dobre źródła przeciwutleniaczy.

Ciekawym i ważnym składnikiem jest też piperyna (ekstrakt z czarnego pieprzu – tu standaryzowany na zawartość piperyny), która z jednej strony działa stymulująco na metabolizm i spalanie tłuszczu, a z drugiej zwiększa skuteczność wszystkich pozostałych składników, bo sprawia, że są lepiej przyswajane przez organizm.

Czytaj więcej o innych składnikach.

Czytaj więcej o składzie na oficjalnej stronie produktu.

Opinie o Probiox Plus

Po przejrzeniu opinii pojawiających się na początku wyników wyszukiwań w sieci można złapać się za głowę. Nic konkretnego. Są to albo superlatywy albo opinie polecające inne produkty.

Ciekawe opinie znajdziesz na stronach kilku blogerów, którzy potwierdzają wysoką przydatność Probiox Plus.

Po przestudiowaniu wypowiedzi na forach łatwo z kolei zauważyć, że opinie rozkładają się mniej więcej równomiernie: pozytywne i negatywne oceny występują z podobną częstotliwością. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wyłącznie opinie dobre merytorycznie z łatwością zauważymy, że mają one wydźwięk z gruntu pozytywny. Naszym zdaniem Probiox Plus również zasługuje na uwagę.

Skutki uboczne i dawkowanie Probiox Plus

Stosowany zgodnie z zaleceniami producenta tj. w ilości 1 kapsułki 2 razy dziennie przed posiłkiem, Probiox Plus nie ma skutków ubocznych. Oczywiście istnieją pewne zastrzeżenia i przeciwwskazania do suplementacji, jak w przypadku każdego innego suplementu. Kobiety w ciąży i matki karmiące piersią raczej nie powinny stosować tego typu suplementów. Osoby chore i przyjmujące leki powinny konsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed każdą lub prawie każdą suplementacją.

Jeszcze jedna ważna uwaga odnośnie suplementacji probiotykami. Dotyczy ona wszystkich probiotyków, nie tylko Probiox Plus. Zdarza się u osób, które mają osłabioną mikroflorę jelitową, że probiotyki powodują pewien dyskomfort trawienny tzn. na początku mogą pojawić się gazy czy rozwolnienia. Z czasem sytuacja się normuje – dość szybko. Jeśli zauważysz takie objawy u siebie po prostu zmniejsz dawkę i stopniowo ją zwiększaj.

Gdzie kupić Probiox Plus i jaka jest jego cena?

Probiox Plus jest dostępny w kilku sklepach. Najlepszym źródłem jest jednak zdecydowanie sklep producenta, gdzie można kupić produkt w korzystnych pakietach i z gwarancją satysfakcji.

Sprawdź dostępność, ceny i gwarancje na stronie >>> ProbioxPlus.pl.

Jeśli chcesz wzmocnić florę jelitową i przy okazji schudnąć zamów już teraz Probiox Plus taniej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też: