Proflexen – suplement diety na stawy: opinie, cena, skład

Intensywne ćwiczenia albo brak ruchu, nadwaga lub niedowaga i zbyt mała masa mięśniowa – wszystko to może niekorzystnie wpływać na stawy. Coraz więcej osób ma z nimi problem i coraz więcej osób sięga po suplementy, mające wspomagać ich zdrowie. Niegdyś popularna glukozamina okazała się dość zawodna i choć wciąż w wielu przypadkach bywa skuteczna (niestety nie zawsze) to znacznie lepszym rozwiązaniem okazał się specjalnie przygotowany kolagen. Taki kolagen znajdziesz w ProFlexen – łącznie z glukozaminą, chondroityną i MSM oraz kilkoma silnymi ekstraktami roślinnymi tworzy mieszankę, która jest w stanie pomóc każdemu.

Czym jest Proflexen i jak działa na stawy?

Bóle stawów (ich uszkodzenia / degeneracja) są najczęściej efektem dużego obciążenia aparatu ruchu i przeciążenia ich. To niekoniecznie efekt nadmiernej aktywności. Najczęstszą przyczyną jest po prostu niedostosowanie podejmowanego wysiłku do własnych możliwości. Rozwiązania są dwa: ograniczenie aktywności lub wzmocnienie aparatu ruchu. Ograniczenie aktywności (z wyjątkiem sytuacji ekstremalnych) raczej trudno polecać, tym bardziej że jest ona jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie i aparatu ruchu i całego organizmu.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc wzmocnienie stawów, również przy pomocy odpowiednio dobranej suplementacji.

Chore stawy ograniczają nas na wiele sposobów. Gdy wyeliminujesz te ograniczenia możesz liczyć na:

 • likwidację bólu stawów,
 • zwiększenie zakresu ruchu stawów,
 • zwiększenie elastyczności stawów,
 • wzmocnienie chrząstek i kości i co za tym idzie możliwość zwiększenia ewentualnych obciążeń (większy wysiłek, intensyfikacja aktywności),
 • likwidację dyskomfortu towarzyszącego codziennym czynnościom lub pojawiającego się w czasie ćwiczeń,
 • zanik zjawiska nazywanego poranną sztywnością stawów.

Wszystkie te efekty można osiągnąć dbając o stawy i zapewniając im codzienną dawkę zdrowego ruchu oraz suplementując się >>> ProFlexenem, który zawiera składniki o działaniu regeneracyjnym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

ProFlexen – dla kogo?

ProFlexen wspomaga regenerację stawów u każdego. Zarówno u osób zdrowych i w pełni sił, jak i chorych na stawy. Badania nad kolagenem UC II wykazały, że działa on w obydwu przypadkach i w obydwu przynosi znaczącą poprawę >>> tutaj więcej o badaniach.

To ważna zaleta, bo bóle stawów mogą pojawić się praktycznie znienacka. Choć najczęściej osłabienie tkanek jest skutkiem starzenia się i braku lub nadmiaru aktywności fizycznej, to równocześnie powoduje je też niewłaściwa dieta, nadwaga i otyłość oraz wykonywanie prac wymagających długotrwałego zajmowania jednej pozycji (siedzenia, stania, wykonywania monotonnych czynności).

Reasumując, ProFlexen pomaga:

 • osobom starszym,
 • osobom z nadwagą i otyłym,
 • osobom o siedzącym trybie życia,
 • wykonującym pracę wymagającą długotrwałego stania lub innych monotonnych czynności fizycznych generujących mniejsze i większe obciążenia, nawet takich, jak wielogodzinne operowanie myszką komputerową lub wielogodzinne pisanie na klawiaturze (wtedy bardzo cierpią nadgarstki),
 • intensywnie ćwiczącym sportowcom.

ProFlexen – skład i działanie poszczególnych składników

Szczegółowe informacje na temat badań i składu oraz działania poszczególnych składników znajdziesz >>> tutaj. Musisz wiedzieć, że:

 • niezdenaturyzowany kolagen typu 2 UC-II będący najważniejszym składnikiem ProFlexenu jest opatentowaną formą kolagenu, znacznie skuteczniejszą od wszystkich środków dotychczas stosowanych w suplementacji osób mających problemy ze stawami,
 • glukozamina, chondroityna i MSM są zawodne, niemniej jednak pomagają dużej części stosujących je osób, ponieważ i one mogą okazać się przydatne w regeneracji chrząstek stawowych dodanie ich do suplementu było bardzo dobrym pomysłem,
 • boswellia serrata zwiększa elastyczność stawów, tradycyjnie stosuje się ją na bóle stawów, to roślina, która znana jest w medycynie indyjskiej od wieków,
 • imbir i ostryż długi to źródła alkaloidów o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i regeneracyjnym,
 • witamina C i mangan są niezbędne do syntezy związków odbudowujących stawy.

Każdy składnik ProFlexenu wspomaga zdrowie stawów. To dlatego suplement jest tak skuteczny.

Czy ProFlexen ma skutki uboczne?

ProFlexen jest bezpieczny, całkowicie naturalny i praktycznie nie musisz obawiać się o to, że wystąpią u ciebie jakiekolwiek skutki uboczne. Wystarczy przyjmować go zgodnie z zaleceniami producenta.

Czy warto kupić Proflexen? Opinie o suplemencie i cena

Od 84 zł do 169 zł – tyle trzeba zapłacić za jedno opakowanie. Cena zależy od pakietu, który wybierzesz. Najtańszą opcją jest zakup kilku opakowań. W przypadku suplementacji na stawy to również opcja najrozsądniejsza, z tego względu, że regeneracja stawów wymaga co najmniej kilkunastu tygodni a nawet kilku i więcej miesięcy. Czas trwania zależy od tego, jak bardzo zniszczone / zdegenerowane są chrząstki i wszystkie tkanki tworzące aparat ruchowy.

Jedno jest pewne – opinie potwierdzają wysoką skuteczność tego suplementu. I nie tylko opinie, bo skuteczność kolagenu, na bazie którego stworzono ProFlexen (oraz skuteczność pozostałych składników) potwierdza też szereg badań.

Gdzie kupić ten suplement na stawy?

Na pewno nie znajdziesz go w aptekach, bo to suplement wyższej klasy niż suplementy typowo apteczne. Duża dawka składników aktywnych, bogaty skład i wysoka jakość plasują go wśród produktów z najwyższej półki. Możesz kupić go na Allegro, ale najlepiej zrobić zakupy w oficjalnym sklepie online.

Ponieważ ProFlexen pomaga na stawy jak żaden inny produkt warto go wybrać i zadbać o to, by kupić produkt oryginalny bo zdarzają się podróbki. A możesz go kupić w sprzedaży online w oficjalnym sklepie ProFlexen.pl.

Na stronie ProFlexen.pl – Oferta Specjalna  (sprawdź) dostępna jest też opcja, w której możesz kupić promocyjne opakowanie w cenie o 20% niższej od nominalnej .

Odpowiedź do artykułu “Proflexen – suplement diety na stawy: opinie, cena, skład

 1. marekbar

  zaskakująco dobry, po kontuzji doszłem do siebie w pół roku, wcześniej przy podobnej kontuzji trwało to dwa razy dłużej, kontuzja kostki więc dośc nieprzyjemna, a muszę dodać że ja dobrze reaguję tez na glukozamine wiec to polaczenie to dla mnie strzał w dziesiatke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też: