Ranking najlepszych kreatyn na polskim rynku

Od już niemal kilkunastu lat kreatyna jest uważana za jeden z najskuteczniejszych suplementów pozwalających w legalny i zdrowy sposób szybko zwiększyć masę mięśniową.

Producenci zasypują nas coraz to nowymi związkami kreatyny, a na forach sportowych trwają niekończące się dyskusje, który z nich jest najlepszy.
Każda opinia, jak również każdy ranking, będzie w tej sytuacji wydawał się siłą rzeczy subiektywny. Poniekąd tak właśnie jest.

Trudno wypróbować wszystkie suplementy kreatynowe dostępne na rynku. Nawet zebranie opinii klientów nie jest w tym wypadku do końca miarodajne. Zwykle kupuje się te produkty, które mają najlepsze zaplecze marketingowe. Nie wiemy też, czy skuteczność każdej następnej kuracji kreatynowej nie jest ograniczona wcześniejszymi.
Badania naukowe, choć w tym wypadku dość liczne, dotyczą kreatyny ogólnie, a nie konkretnego suplementu. Na czym więc można polegać? Mimo wszystko trzeba brać pod uwagę opinie klientów. Zarówno tych zaawansowanych, jak i początkujących. Warto także uwzględnić aspekt finansowy i zwrócić uwagę na zawartość kreatyny w kapsułce w przeliczeniu na jej koszt. Te dane posłużyły do sporządzenia niniejszego rankingu.

Creadrene – 90 kapsułek

Jest to dość interesujący suplement, gdyż zawiera trzy różne związki kreatynowe. Niestety, jak dotychczas mało znany i niedoceniany na naszym rynku. Należy przypuszczać, że to szybko się zmieni. Co jest takiego ciekawego w tym preparacie? Przede wszystkim połączenie trzech rodzajów kreatyny: monohydratu, fosforanu i pirogronianu.
Na temat monohydratu napisano już mnóstwo artykułów i opracowań. Wiadomo, że jego słabą stroną jest nadmierne gromadzenie wody w organizmie, jednak w nowszych suplementach, tak jak i tu, mamy do czynienia z monohydratem buforowanym, co pozwala uniknąć tego problemu. Jednocześnie nadal daje dużo siły i masy.
Natomiast fosforan jest szczególnie polecany przy bardzo intensywnych i krótkich treningach. Działa szybko i skutecznie.
Priogronian kreatyny zasługuje na szczególną uwagę, ze względu na nowe badania przeprowadzane na kilku różnych grupach o różnym stopniu wytrenowania. Z badań wynika, że ten rodzaj kreatyny działa znacznie szybciej niż tradycyjne związki i znacznie poprawia wydzielanie ATP.
Suplement znalazł się na pierwszym miejscu rankingu, gdyż jest znakomitym preparatem poprawiającym wyniki siłowe u bardziej zaawansowanych zawodników. Najlepiej sprawdza się w krótkich cyklach połączonych z intensywnymi treningami. Link do produktu >>> Creadrene

Olimp Kre-Alkalyn 2500 Mega Caps – 120 kapsułek

To obecnie chyba najpopularniejszy preparat kreatynowy stosowany w Polsce przez amatorów sportów siłowych. Wystarczy jednak prosty rzut oka i porównywalnie z Creaderne, by przekonać się, że jest to głównie wynik dobrej kampanii marketingowej producenta. Sam suplement jest rzeczywiście dobry i skuteczny, ale warto zwrócić uwagę na to, że w jego skład wchodzi tylko buforowany monohydrat kreatyny. Drugi mankament jest związany z oferowaną zawartością i jej stosunkiem do ceny. Pozornie preparat jest tańczy, a opakowanie zawiera 120 kapsułek. Jednak w każdej z nich mamy tylko 1250 mg kreatyny, więc jedną czwartą zawartości kapsułki Creadrene.
Mimo wszystko na pewno możemy temu preparatowi przyznać zasłużone drugie miejsce. Link do produktu >>> Olim Kre-Alkalyn 2500

Trec Nutrition CM3 (jabłczan kreatyny TCM) – 180 kapsułek

Jabłczan kreatyny jest tym związkiem, który miał zastąpić i całkowicie wyprzeć z rynku monohydrat. Podkreśla się zazwyczaj jego o wiele wyższą bioprzyswajalność. Niestety praktyka pokazuje, że te zapewnienia są przesadzone, a skuteczność w budowaniu masy nie jest większa niż w przypadku innych związków kreatyny.
Na pewno będzie to dobry suplement dla osób, które przeszły już wcześniej kilka cykli na monohydracie i teraz poszukują czegoś innego co pobudzi ich mięśnie do cięższej i bardziej efektywnej pracy. Dlatego też umieszczamy go na trzeciej pozycji. Link do produktu >>> Trec Nutrition CM3

Universal Creapure Creatine Powder

Na czwartym miejscu umieszczamy bardzo dobry monohydrat kreatyny firmy niemieckiej Universal. Wciąż jeszcze słychać głosy, że najskuteczniejsza pozostaje właśnie ta forma kreatyny. Nie można tych głosów lekceważyć, choć należy pamiętać, że po kilku cyklach konieczna jest zmiana suplementacji na bardziej zaawansowane formy.
W stosunku do innych monohydratów ten suplement wyróżnia się wysoką czystością, co przekłada się na lepszą przyswajalność. Jest to więc bardzo dobry suplement dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kreatyną. Link do produktu >>> Universal Creapure Creatine Powder.

Oto ranking najlepszych preparatów kreatynowych. Na ile jest subiektywny, a na ile obiektywny, trudno powiedzieć. Jednak na podstawie dostępnych danych pozwalamy sobie w zalewie setek preparatów kreatynowych polecić właśnie te.

PS Jako że szablon bloga nie przewiduje tutaj komentarzy proponuję dyskusję tutaj, na Facebook’u  albo pod postem  https://hormonwzrostu.edu.pl/2010/08/24/czy-suplementy-sa-zdrowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też: