Trening na jędrny brzuch, uda i pośladki cz. 3

Druga faza wstępna

Po trzech tygodniach możemy przejść do fazy drugiej. Nie będzie ona zanadto różniła się od fazy pierwszej. Jeśli wady postawy nie występowały lub nie były bardzo zaawansowane, to po tych pierwszych tygodniach powinnyście zauważyć już poprawę sylwetki. Głowa na co dzień bardziej uniesiona, piersi poszły nieco do przodu, łopatki stale lekko ściągnięte i chód trochę bardziej sprężysty. Jednym słowem poprawa Waszej kobiecej atrakcyjności! Zwróćcie uwagę, jak niewiele trzeba! Skoro tak to możemy rozpocząć kolejną fazę.
Na początek nieco zmieniamy sposób wykonywania przysiadów. Robimy je z zachowaniem opisanej poprzednio postawy. Pamiętajcie, że dbałość o postawę, ściągnięte łopatki i wyprostowane plecy to klucz do Waszego przyszłego sukcesu. Różnica polega na tym, że już niczego się nie trzymacie. Ramiona opuszczone w dół. Wykonujecie tak 3 serie po 6 przysiadów, a w kolejnych tygodniach dodajecie do każdej serii po 2 powtórzenia.
Nadal wykonujemy wznosy ramion przy ścianie. Teraz co tydzień dodajemy po 2 powtórzenia do każdej serii. W tym wypadku w samej technice ćwiczenia nic się nie zmienia. Dokładamy też trzecie ćwiczenie, które już bezpośrednio wpływa na rzeźbienie ud i pośladków. Są to wykroki chodzone. Stajemy w postawie wyprostowanej. Przed nami musi być kilka metrów wolnej przestrzeni. Wystawiamy jedną nogę do przodu i uginamy ją w kolanie. W tym czasie druga noga zostaje w tyle i też się ugina. Ruch wygląda tak, jakbyście chciały uklęknąć na jedno kolano. Gdy udo pierwszej nogi dochodzi do kąta prostego, unosimy ciało do góry, a jednoczesne przenosimy nogę pozostawioną z tyłu do przodu i teraz wszystko odbywa się tak samo tylko zmieniają się nogi.
Ważne jest, by jak we wszystkich innych ćwiczeniach łopatki były ściągnięte i korpus wyprostowany. Nie pochylamy się do przodu. Nie należy też dotykać kolanem do podłogi, chyba, że ćwiczenie wyda się na tyle trudne, iż będzie to konieczne. Jednak starajcie się tego unikać. Stopa nogi przedniej najpierw dotyka podłoża palcami, a potem zostaje opuszczona na piętę. Nie spieszcie się. Lepiej robić wolno, a poprawnie niż szybko i byle jak. Wykonujemy po 5 powtórzeń na każdą nogę na przemian. Tylko jedna seria. W drugim tygodniu dodajemy jedno, a w trzecim dwa powtórzenia. Całość może wyglądać przykładowo tak:

Faza druga:
Tydzień pierwszy (poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota)
Przysiady korygujące: 3 serie – 6 powtórzeń
Wznosy ramion przy ścianie: 3 – 8 powtórzeń
Wykroki chodzone – 1 seria – 5 powtórzeń
Tydzień drugi (poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota)
Przysiady korygujące: 3 serie – 8 powtórzeń
Wznosy ramion przy ścianie: 3 – 10 powtórzeń
Wykroki chodzone – 1 seria – 6 powtórzeń

Tydzień trzeci (poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota)
Przysiady korygujące: 3 serie – 8 powtórzeń
Wznosy ramion przy ścianie: 3 – 12 powtórzeń
Wykroki chodzone – 1 seria – 7 powtórzeń

Przerwy między seriami zależą od Was. Robicie następną wtedy, gdy unormuje się oddech i bicie serca. Zwykle będzie to minuta do trzech. Całość nie powinna zająć Wam zbyt dużo czasu. Starajcie się ćwiczyć zawsze o podobnej porze dnia.
Proszę nadal zachować cierpliwość i nie robić nic więcej. Nie przejmować się tym, że rzeźbienie ud czy brzucha przeciąga się w czasie. Na pewno następnego lata wzbudzicie podziw swoją figurą. Wszystko wymaga odpowiedniego podejścia. Ważne jest, by coraz bardziej dbać o dietę, ale nie modyfikować jej zbyt szybko i na siłę. Powodzenia i wytrwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz też: