Sugestie i problemy ze stroną

24 odpowiedzi do artykułu “Sugestie i problemy ze stroną

 1. Tomek221

  Może warto by zrobić wątek gdzie czytelnicy blogu mogliby umieszczać linki do ciekawych badań oraz wartościowych artykułów.

  1. stefan

   Muszę pomyśleć, czy ma to sens. W sumie można w komentarzach pod konkretnymi artykułami, ale może masz rację. Pozdrawiam.

 2. Tomek221

  wiesz moze byc tez taka forma że poprostu zamieszczamy takie linki pod najnowszym wpisem na blogu, chodzi mi poprostu o to żeby móc sobie poczytać w wolnej chwili coś wartościowego bez potrzeby przekopywamnia dziesiątek nic nie wartch tekstów. Tylko żeby dać znać innym czytelniką o takiej praktyce:)pozdrawiam

 3. Marek

  Myślałeś może o jakimś spisie treści artykułów? Coś takiego jak już jest, ale żeby wszystkie były pozbierane w jednym miejscu bez konieczności przełączania strony. Innymi słowy spis linków do poszczególnych artykułów w kolejności alfabetycznej czy jakiej tam.
  Pozdrawiam

  1. stefan

   No niestety ciężka sprawa. Nie do końca wiem, jak by to sensownie zrobić, no i pracy też sporo wymaga taka operacja. Wyszukiwarka na stronie tak źle nie działa. Niedawno sprawdzałem, wpisujesz słówko i wyrzuca wszystkie teksty, w których ono jest.

 4. Reda!

  Ja kiedyś Marku metodą kopiuj-wklej wkleiłem całość bez kilku najnowszych artów w jeden plik tekstowy. W ten sposób łatwo znaleźć termin, którego szukasz. Wysłałem taką wersję Stefanowi i Rodzynowi, Tobie też moge jeśli Ci się przyda.

  Pozdrawiam!

 5. Marek

  Reda, byłbym Ci bardzo wdzięczny. Wyślij na maila: mareksuchon90@gmail.com
  Co do spisu treści, to może być po prostu osobna strona, na której byłyby linki do wszystkich artykułów z krótkimi opisami, albo nawet same tytuły.
  Wyszukiwarka działa dobrze i można też sobie wszystko bez problemu przeglądać, ale zajmuje to mnóstwo czasu ze względu na to, że trzeba szukać w różnych działach i przewijać dość długie strony, bo oprócz tytułów wyświetlają się też spore kawałki tekstu.
  Pozdrawiam

  1. stefan

   Pomyślę, choć to sporo pracy i raczej na razie nie za bardzo miałbym kiedy to zrobić. Nie chcę też kosztem czasu, który poświęcam na odpisywanie i pisanie artykułów 🙂

 6. Marek

  O tak! Nowe artykuły są o wiele cenniejsze od spisu treści. Co zresztą logiczne bo po co komu spis treści bez treści. 🙂

 7. Drizzt

  To i ja miałbym trzy propozycje:

  1) gdy się kliknie na nazwę działu to żeby nie pojawiały się artykuły rozwinięte tylko ładnie zwinięte w postaci linków, bardzo by to zwiększyło przejrzystość;
  2) po prawej stronie portalu mamy sekcję „Recent Comments”, bardzo użyteczna, zatem czy by nie powiększyć liczby jej elementów z 5 do np. 10 albo 15? Widzę, że pojawia się dużo wiadomości i jak się czesto nie wchodzi to potem trudno znaleźć co się nowego pojawiło. Swoją drogą to chyba Stefan ma jakies ukryte pola bo inaczej to ja nie wiem jak on daje radę z ogarnianiem wszystkich nowych wiadomości: )
  3) aby „Recent Comments” były wyświetlone tak samo jak „Recent Posts”, to również by bardzo poprawiło widoczność, teraz się trochę zlewają i czasami nie widać gdzie się jeden kończy a gdzie drugi zaczyna.

  Przypuszczam, takie subtelności to kwestia niewielkich zmian w kodzie i nie powinno to być wiele pracy.

 8. Drizzt

  ad 3) W sumie to nawet nie tyle tak samo jak “Recent Posts” a po prostu by były każdy w nowej linii. To już wystarczy.

  Pozdrawiam!

  1. stefan

   Ok, wszystkie propozycje przyjęte do przemyślenia, ale zrozumcie jedno. Ja się kodami nie zajmuje. Siedzę i tak w tylu dziedzinach, że na więcej nie mam czasu ani sił. Nie wiem czy to jest proste. Na pewno nie wszystko. Jak się znajdzie jakiś informatyk wolny i zorientowany to zobaczymy co da się zrobić.

 9. Reda

  Dzzrt moze masz jakies wtyki, aby to sprawnie ogarnac?
  „2) po prawej stronie portalu mamy sekcję “Recent Comments”, bardzo użyteczna, zatem czy by nie powiększyć liczby jej elementów z 5 do np. 10 albo 15? Widzę, że pojawia się dużo wiadomości i jak się czesto nie wchodzi to potem trudno znaleźć co się nowego pojawiło”

  Stefan: ” Ja się kodami nie zajmuje. Siedzę i tak w tylu dziedzinach, że na więcej nie mam czasu ani sił.”

  Czy ktos z nas dysponuje umiejetnoscia lub umiejetnoscia kolegi? Ja tez zobacze co moge zrobic w tej sprawie.
  Więcej komentow = wiecej czytania = wiedzy

 10. Drizzt

  Trudno powiedzieć Reda, ja nigdy pisaniem komercyjnych stron się nie zajmowałem, jedynie napisałem kilka prościutkich stron w czystym HTML-u dla własnego użytku. To niestety nie moja dziedzina.
  Ta strona przypuszczam, że nie była tak pisana, a została wygenerowana przy użyciu jakiegoś programu, jednak nie sądzę żeby w celu takiej zmiany była potrzeba uciekać się do bezpośredniej zmiany kodu. Najważniejsze pytanie to jak to wszystko wygląda ze strony Stefana jako administratora, czy ma np. jakiś panel konfiguracyjny (np. taki jakie są wbudowane w fora internetowe), czy może w jeszcze jakiś inny sposób zarządza stroną. Bez wglądu w to nikt z zewnątrz nic nie zrobi. A przynajmniej nie zrobi tego bez włamywania się.

  Gdy np. spojrzymy w kod źródłowy strony to interesujący nas fragment jest taki:

  Recent Comments Drizzt on Dziennik treningowy: MariolkaŁukasz on Dziennik treningowy: ŁukaszŁukasz on Dziennik treningowy: ŁukaszReda on Sugestie i problemy ze stronąReda on Dziennik treningowy: Reda

  i widzimy, że wszystkie linki są w tej chwili wyświetlone na sztywno, więc muszą być skądś generowane, ale to wszystko nieważne. Stefan jak się tym nigdy nie zajmował to faktycznie nie ma sensu żeby tracił czas na coś takiego, gdyby kiedyś miał okazję oddać panel konfiguracyjny komuś zaufanemu to przypuszczam, że poprawa tego to jest po prostu zmiana w pewnym miejscu liczby „5” na np. „15”. Mielibyśmy wtedy więcej takich linków wygenerowanych. Z kolei ich wygląd to pewnie zmiana klas „recentcomments” oraz „recent-comments-3”, tak żeby po każdym elemencie wyliczenia był np. znacznik („break line” – przejście do nowej linii).

 11. Drizzt

  A no właśnie, nie pokazało kodu strony który wkleiłem tylko go od razu zamieniło: ) No ale to już każdy może sobie samemu podejrzeć.

  Test

 12. Drizzt

  O to już wiem jak robić ładne linki: )

  Ciekawe czy coś takiego zadziała…

  Klon Drizzta
  February 5, 2099

  Komentarz z przyszłości…

 13. Drizzt

  Jednak ten link jest unikalny, ale to dobrze, nie będzie sie nikt pod nikogo podszywał. W ogóle to przepraszam że tak spamuję, możesz usunąć Stefanie ten mój post oraz powyższy.

 14. Reda

  Dobrze główkujesz Dzzrt! Przydało by sie nie „5” ale „50” ostatnich komentarzy widzieć. Trzymam kciuki za Twoje myślenie w tym temacie! 😀

 15. Marek

  Popieram. Wystarczy dwa dni nie wejść na bloga i już nie wiadomo ile się straciło.